Jäsenseurat 2023

 

Ai-Bu Art Center ry
Asikkalan Taido r.y.
Budo Rensei ry
Budokwai ry          https://www.budokwai.fi/karate/
Budoseura Genbu-kai r.y.
Budoseura Heiwa ry          http://www.dojolle.fi
Budoseura Kamiza ry          http://www.kamiza.fi
Budoseura Kobushikai ry          http://www.kobushikai.fi
Budoseura Oulun Musokai ry          http://Https://www.musokai.fi
Combo ry          http://combo.fit
Espoon Taido ry          https://espoontaido.org/
Euran Karateseura ry
fight4all rf
Forssan-Tammelan Jundokan ry          http://www.ft-jundokan.fi
Gijomonkai Karateclub Sipoo ry          http://gijomonkai.fi
Helsingin Ju-Jutsu klubi r.y.          http://www.ju-jutsuklubi.fi
Helsingin Karate Klubi r.y.          http://www.karate.fi
Hokutoryu Ju-jutsu Espoo ry          http://www.hokutoespoo.fi
Hollolan Karate ry
Huittisten Shotokan-Karate-Do ry
Hyvinkään Shotokan Karate ry          http://www.hyvinvointijakamppailukeskus.fi
Hämeenlinnan Karateseura ry           http://www.karateseura.fi
Imatran Ju-Jutsu-seura ry          http://www.imatranjujutsu.net
Imatran Kusanku ry         https://www.kusanku.fi/
Inkoo Karatedo ry          http://www.inkookaratedo.fi
Japan Karate Association Tampere ry          http://www.jkatampere.fi
Jigotai ry          http://jigotai.fi
Joen Mawashi ry          http://www.joenmawashi.fi
Joensuun Ju-Jutsuseura RYU-O ry          https://www.joensuunjujutsu.fi/
Ju-Jutsu Club Yawara r.y.
Ju-Jutsu Oulu ry          https://www.oulunjujutsu.com/
Järvenpään Taidoseura ry          http://www.taidojarvenpaa.fi
Kaigan r.y.            http://www.kaigan.fi
Kajaanin Ju-Jutsuseura ry           http://www.kjjs.fi
Kamppailuinstituutti Mikkeli ry          https://kamppailuareenamikkeli.fi
Karate Team Ylöjärvi ry
Karateklubb Ogawa r.f.          http://karateklubbogawa.ax
Karate Combat Academy ry
Karateseura Honbu ry          http://www.honbu.fi
Karateseura Wadokan ry
Karate-Team Lapua r.y.

Karjaa Karate-Do ry         http://Karjaa karate-do ry

Kauniaisten Karate-Grankulla Karate ry
Kibudo ry        http://kibudo.fi
Kokkolan-Budo ry          https://www.kokkolanbudo.fi/
Korson Kaiku ry           http://korsonkaiku.fi/karate
Koryu Jissen Bujitsu ry          http://www.kjb-Joensuu.com
Koryukan Espoo ry
Koryukan Nokia ry
Kotka Thaiboxing club ry          http://www.ktbc.fi
Kuopion Ju-Jutsuseura r.y.          https://www.kuopionjujutsuseura.fi
Kuopion Karateseura ry           http://www.kuopionkarateseura.fi
Kuopion Taidoseura r.y.           http://www.kuopiontaido.org
Kushin-Kan ry
Kyokushin Karate Finland ry           http://www.kyokushinkaratefinland.fi
Kyokushin Karate Turku Finland ry
Kyoodai-Kan-Karate ry / Nurmijärven Shotokan
Lahden Gentai ry
Lahden Karate ry          http://www.lahdenkarate.fi
Lahden Sugata ry

Lakeuden Karate-Jutsu ry          http://lakeudenkarate-jutsu.com/

Lapin kamppailu-urheilu- ja taidoseura ry
Lempäälän Shotokan Karate ry          http://www.lempaalanshotokan.fi
Lohjan Kamppailukeskus ry          http://www.lohjankamppailukeskus.fi
Meido-Kan Karate Espoo ry           http://www.meidokan.net
Meido-Kan r.y.          http://meidokan.fi
Mäntsälän Budoseura ry           https://mantsalanbudoseura.sporttisaitti.com/
Mäntsälän Kamppailu-Urheilu ry
Mäntsälän Karate ry          http://Mantsalan karate.net
Mäntyharju Kuniba Kai ry
Nokian Karate Seura Gosei-Kan ry          http://www.goseikan.fi
Nummelan Kumakai ry          https://www.nummelankumakai.fi/
One Move ry          http://www.onemove.fi
Orimattilan Karate ry          http://www.orimattilankarate.fi
Oulun Karateseura r.y.          http://www.oulunkarateseura.fi
Oushinkan ry
Outokummun Karateseura ry           http://www.outokummunkarateseura.net
Parikkalan Ju-jutsu ry
Parkanon kamppailuseura ry          http://www.parkanonkamppailu.fi
Pietarsaaren Ju-Jutsu ry          http://www.pietarsaarenjujutsu.net
Porin Ju-jutsu seura ry           https://www.pjjs.info
Porin kamppailu-urheilukeskus         http://www.kamppailu-urheilukeskus.fi
Porin Shotokan Karate Dojo ry          http://www.porinshotokan.com
Porvoon Taidoseura ry          https://porvoontaidoseura.yhdistysavain.fi
PUISTOLAN PYRY R.Y.

Puistolan urheilijat ry         

Rauman Judoseura Samurai r.y.
Renshin-Kan r.y.          http://www.renshin-kan.fi
Riihimäen Taido ry
Rinkusukan ry          http://rinkusukankarate.fi
Salon Ippon ry
Salon Zanshinkan ry          http://www.sportcenterotava.fi
Sandokai r.y.          http://www.taidosandokai.net
Sankukai ry
Savonlinnan Shikata ry
Seibukan Lahti ry          http://www.seibukanlahti.fi
SEITOKAI – KARATE DO SHOTOKAN ry          https://seitokai.eu/
Shinkukai ry
Shotokan Hervanta ry          http://www.shotokanhervanta.com
Shotokan Karate Pornainen ry
Shudokan r.y.           http://www.shudokan.fi
Shuyokai Shotokan Karate-Do ry          http://www.shuyokai.fi
Sportskarate.fi ry          http://www.sportskarate.fi
Suomen Budokeskus ry           http://www.budokeskus.com
Suomen Yuishinkai ry
Sutemi ry          https://mantansutemi.sporttisaitti.com/
Takado ry          https://takado.fi/
Tampereen Ju-Jutsukoulu ry          http://www.itsepuolustus.fi
Tampereen Karateseura Seigokan ry          http://Seigokan.net
Tampereen Taido ry
Tapanilan Erä Karate ry           http://erankarate.fi

Tomo-do ry          http://tomodo.fi

Turun Ju-jutsuseura ry          http://kamppailuareena.fi
Turun Taidoseura ry          http://www.turuntaidoseura.fi
Vaasan Hokutoryu Jujutsu ry
Vaasan Karate Klubi r.y.          https://vaasan-karateklubi.webnode.fi/
VANTAAN BUDO-KAI R.Y.          https://www.budokai.fi/
Vantaan Jukara r.y.          http://www.jukara.fi
Vantaan Taido ry          http://www.vantaantaido.fi
Vantaan Wado-Ryu r.y.
Varkauden Ju-jutsuseura r.y.          http://www.vjjs.net
Voimistelu-ja Urheiluseura Reposaaren Kunto ry
VTTaido ry
Yliopiston Taido ry          https://www.yliopistontaido.fi
Ylöjärven Shotokan Karateseura ry          https://www.ylojarvenshotokan.com/
Zenshindojo ry          https://zenshindojo.fi/

 

 

 

Seurahakuun pääset tästä linkistä:

https://karateliitto.fi/fi/karateseurat/

 

2023 Lisenssimäärät seuroittain

Päivitetään kerran kuukaudessa vuonna 2023.

Lisenssit seuroittain 20.1.2023

2023 lisenssit_seuroittain_28.12.2022

 

 

2022 Lisenssimäärät seuroittain

2022 lisenssit päivitetty 27.12.2022

Tule mukaan rakentamaan suomalaista karatea ja liity Karateliittoon!