Budoseura Kamiza ry

Tiedot
Budoseura Kamizassa harjoitellaan Shorinjiryu Choroukai – tyylisuunnan karatea. Kamizan karate on yhteisönä ja toiminnaltaan muista organisaatioista riippumaton seura, ja suhtautuminen muihin karaten tyylisuuntiin ja kamppailulajeihin on avointa. Se tarjoaa jäsenilleen perinteistä karatea, jiujitsua, itsepuolustusta, kuntourheilua ja kilpakaratea. Seuralla onkin paljon yhteistyötä useiden suomalaisten karate- ja jujutsuseurojen kanssa unohtamatta Kamizan omia huipputason judovalmentajia. Harjoittelu on tarkoitettu kaikille! Myös jostain syystä taukoa aiemmasta kamppailuharrastuksesta pitäneet ovat tervetulleita takaisin tatamille.
Harjoitusajat: tiistaisin klo 19:50 – 21:00 ja torstaisin klo 19:30 – 21:00 (Lappeenrannan Urheilutalon judosali)
Vastuuvetäjä: Tomi Purhonen, 3. dan Shorinjiryu Choroukai Seurassa voit samalla jäsenmaksulla harjoitella myös JUDO:a ja BJJ:a
Miten aloitan?
Peruskursseille ovat tervetulleita kaikki kamppailulajeja aiemmin harrastaneet sekä ihan aloittelijat. Kursseja ei lähtökohtaisesti järjestetä alle 14v junioreille.
Yhteystiedot
Dojo Lappeenrannan urheilutalo Pohjolankatu 29 (Kartta) 53100 Lappeenranta
Tomi Purhonen, karatejaosto, hallitus@kamiza.fi